Krzysztof Szabat

Masażysta holistyczny, kręgarz, nauczyciel masażu tajskiego, japońskiego, oraz metod służących zdrowiu i odporności. Trener świadomej pracy z ciałem.

Nauczyciel w Szkole masażu „Anatomic” w Gdańsku, gdzie prowadzi weekendowe warsztaty, wykłady, oraz pierwszą w Polsce roczną szkołę masażu tajskiego (czwartą edycję).

Prelegent na Festiwalach Masażu, oraz Festiwalach Świadomej Pracy z Ciałem. Współpracuje z kilkoma prestiżowymi miejscami świadomej pracy z ciałem, min: „Menehune” w Pruszczu Gdańskim, Warsztatownią Ciało i Umysł w Krakowie.

Na przełomie ostatnich 23 lat zdobywał praktyczną wiedzę pod okiem wielu nauczycieli min: Takashi Yoshizawa, Pichest Boonthumme, Gunther Krueger, Maciej Dłuski, dr. Frank Kinslow, Ajarn Sinchai Sukparsert, Chongkol Setthakorn. Zdobył trzeci stopień terapeutyczny w terapii „Yumeiho”.
Asystował Gunterowi Kruegerowi i uzyskał pozwolenie na uczenie w systemie Jivaka body & mind.

Będąc jednym z najbliższych uczniów Takashiego Yoshizawy w 2021 roku Takashi przekazał mu swoją aktywność, udając się na trzyletnie odosobnienie medytacyjne – kontynuuje więc nauczanie jego metod.

Student medycyny chińskiej.

Od ponad 20 lat medytuje i podróżuje głównie szlakiem Tybetańskich Lamów.

Dzieli się całym swoim doświadczeniem, pomagając odkrywać drzemiące w nas wszystkich właściwości.

Od pięciu lat żyje z rodziną w małej wsi w Borach Tucholskich, gdzie prowadzi warsztaty, oraz prywatny gabinet.

Witajcie nowi i starzy przyjaciele!

Na tym warsztacie chciałbym podzielić się z Wami głównie tym czego nauczyłem się od Takashiego Yoshizawy i Pichesta Boonthumme. Te metody, ktorych chce Was nauczyć nie obciążają terapeuty, są odpoczynkiem i siłą grawitacji, przypominają medytacje z ciałem.
Dlatego właśnie nazwałem ten warsztat „ochroną ciała i umysłu”. 
 
Na szkoleniu nauczysz się:
  • Sztuki i teorii głębokiej pracy z ciałem.
  • Poznasz anatomię energetyczną nóg.
  • Doświadczysz na sobie czym jest sprowadzanie energii w dół i czym jest uziemienie.
  • Nauczysz się jak używać jako terapeuta, nie tylko dłoni, ale przede wszystkim stóp, łokci i kolan w pracy z ciałem.
  • Jak skutecznie uwalniać nogi, biodra i miednice.
  • Nauczę Ciebie dwóch zabiegów, które możesz wykorzystać w pracy z ciałem wśród przyjaciół, czy tez w swoim gabinecie.
  • Poznasz psychologię obszarów ciała i formę pracy z uruchamianiem naturalnych zdolności ciała do uwalniania traumy ze wsparciem oddechu. Jak w bez wysiłkowy sposób pracować z dużo większym ciałem nie tracąc swojej siły, jak używać swojego ciała w sposób prawidłowy, rozluźniony i ekonomiczny.
 
W masażu tajskim fascynuje mnie połączenie jego leczniczej funkcji z wymianą energetyczną. To praca na poziomie ciała i umysłu, gdzie ważną część stanowi oddech. Jest to niepowtarzalne i niezwykłe doświadczenie”, do którego Ciebie zapraszam.
 
Krzysztof